Квалификацията не се доказва само с документи, проучете добре преди избор на изпълнител.
Както се казва, когато мачът е свирен, анализи могат много да се правят, но връщане назад няма. Същото се отнася и до приключил ремонт, който не е оставил удовлетворени стопаните на дома или офиса.
Виновни за това често са самите майстори, а не обстоятелствата, които сме склонни да държим отговорни по една или друга причина. Този факт може да бъде избегнат, разбира се, стига от самото начало да сме наясно с основната ни цел – да открием професионален майстор, който е доказал своите способности.
Как може да се случи това? Ето няколко ценни съвети, които ще ви бъдат от помощ тук:
1. Препоръки от близки приятели
Те не могат да са абсолютна гаранция, но са отличен ориентир, когато стартираме с проучването на терена. Съберете контактите от хората, на които вярвате и считате, че са взискателни към работата на майсторите. Хубавото е, че бихте могли да се убедите и с очите си в резултатите – на място в тяхната къща, както и да ги разпитате за всички пробойни и неочаквани за вас детайли.
2. Оглед на обект на живо
Стигнахме и до тази точка, която препоръчва да се срещнете с потенциалния изпълнител и да огледате конкретен негов обект на живо. Не на снимки! Снимките са перфектния и бърз материал, за да добиете представа, но те рядко са съвсем достоверни и по-скоро не отразяват особено реалността.
Също така, при един разговор лице в лице, винаги може да отправите въпроси, които ви вълнуват, както и да получите съответните отговори, по които да си съставите важни изводи.
3. Добра комуникация
От вашия бъдещ майстор не се иска да бъде оратор, но гладко протичащата комуникация е добър знак. Съществено е дали насреща си имате човек, на когото може да се разчита и който звучи убедително, а сполучливите разговори обикновено се постигат с участието на интелигентни личности. Ще бъдете една крачка напред, ако се възползвате от тази възможност и бързо ще разберете с кого си имате работа.
Чрез този способ ще се установи и дали има разбирателство между вас, което изобщо не е за подценяване.
4. Индивидуален подход
Ако наблюдавате от самото начало какъв подход прилага майсторът, ще разберете повече, отколкото подозирате. Той вероятно ще поиска подробности за обекта, за материалите, които искате да бъдат вложени, ще ви даде полезни насоки и ще поиска сам лична среща, за да види на място каква работа предстои да се свърши. Няма да ви губи времето в излишни приказки, да развява на думи сертификати за качество, нито ще ви обещава евтини цени, преди да може да го твърди със сигурност.
5. Отзиви в мрежата
Има вероятност майсторът, чийто услуги смятате да наемете, да е регистриран в онлайн платформи, които предлагат опция за оценяване и гарантират рейтинг при коректно отношение. Сайтовете са още един плюс във вашия случай и не бива да пропускате да проучите максимално профила на потенциалните специалисти, ангажирани с ремонта ви.
Как да разпознаем професионалния майстор
Добавена от: Admin
62